Чи можна повторно використовувати болти
Ви можете повторно використовувати болти:
- якщо така можливість була вказана розробником вузла;
- якщо вихід із ладу цього болта не ставить під загрозу довкілля — наприклад, конструкцію загалом, безпеку робочих або інших осіб;
- якщо цей вузол не є критично значущим;
- для тимчасового/ екстреного використання. У цьому разі вузол рекомендується періодично перевіряти.
Діагонати показують взаємозв'язок між навантаженням крутного моменту та зусиллям затягування на прикладі болта M8х1,75, клас властивостей 8,8 і гайкою 8 класу, затягнутими до 58 Нм 10 разів. Справа — під час складання мастило заважало тільки один раз, перед першим випробуванням. Середнє зусилля затягування для незмащеного вузла становить 18,2 кН із відхиленням +/- 40,3%. Результат для вузла, на який було нанесено мастило, має середнє зусилля затягування 44,9 кН із відхиленням +/- 2,5%.
Перед повторним використанням нарізних кріплень завжди проводьте візуальний огляд головки та/або гайки на наявність ознак ушкодження або корозії. Переконайтеся, що покриття на кріпильних елементах, якщо воно є, не пошкоджене та не зношене. Переконайтеся, що немає постійної деформації різі, пропустивши нову гайку по довжині зачеплення різі гвинта. Огляньте хвостовик кріплення на наявність ознак зменшення діаметра «тренія» — це вказує на те, що межа плинності кріплення була перевищена.
Очистьте> внутрішню та зовнішню різь і всі зони контакту. Спробуйте забезпечити такі ж або аналогічні умови затягування, як і під час початкового складання: рівень крутного моменту, клас інструменту або тип мастила. Отже, ви досягаєте такого ж зусилля затягування.
Якщо вузол був спочатку зібраний без мастила, під тиском поверхні зіткнення різі будуть стиратися під час розтягування, збільшуючи коефіцієнт тертя між цими поверхнями. Стиснення за повторного використання до початкового значення крутного моменту призведе до зниження навантаження на затискач через вищий коефіцієнт тертя цих поверхонь. Подальше повторне використання поступово зменшуватиме навантаження на затискач і потім стане постійним за низького попереднього навантаження. Результатом можуть стати численні проблеми: втомлена деформація, вібрація або саморозкручування вузла.
- Моменти затягування метричних болтів, гвинтів і гайокЗначення крутного моменту для конкретного розміру болта залежить від: Матеріалу та класу міцності болта. Матеріалу деталей, що з'єднуються (сталь, кольоровий метал або пластик). Наявність або відсутність антикорозійного покриття у гвинта. Чи є кріплення сухим, чи в мастилі. Довгі різі.
- Заклепки алюмінієві за ГОСТЗаклепки алюмінієві виробляються на металургійному заводі МЕГАПРОМКРЕПЬ по ГОСТ 10299-80, ГОСТ 10300-80, ГОСТ 10301-80, ГОСТ 10302-80, ГОСТ 10303-80, ГОСТ 14797-85, ГОСТ 14798-85, ГОСТ 14799-85, ГОСТ 14800-85, ГОСТ 14801-85.