Закладні деталі
Закладні деталі поділяються на два типи: закриті та відкриті
Закладні деталі являють собою різні зварені між собою металеві елементи (кутник, круг, полоса, лист, арматура зі сталі різних марок), які закладаються або встановлюються різні конструкції до бетонування. Ці деталі в основному використовуються для з'єднання збірних, монолітних і залізобетонних конструкцій. Переважно закладні деталі поділяються на два типи: відкриті і закриті. При використання деталей відкритого типу їх основа виступає з бетону, у деталей закритого типу підставу повністю закривається бетоном.
Виробництво закладних деталей залізобетонних конструкцій
Виготовлення закладних деталей, здійснюється за допомогою зварювального обладнання. Основою є елементи металевого прокату товщиною від 6 до 80 мм. При цьому використовуються такі види прокату:
- лист;
- смуга;
- швелер;
- куточок;
- арматура
- коло
Крім цього, виготовлення закладних деталей дуже часто передбачає обробку антикорозійними складами для продовження термінів служби.
У проектній документації закладні деталі позначаються як: ЗД-1, ЗД-2, ЗД-3, ЗД-4, ЗД-5, ЗД-6.
Серія випуску та маркування деталі залежить від типу виробництва та призначення.
Вибір деталей залежить від різних факторів, що впливають на виріб в процесі роботи. Основними факторами є: параметри споруди, навантаження на деталь, наявність арматури в місці установки деталі і монтажу. На вибір деталі також впливає марка стали використаної при виробництві.
Застосування закладних деталей.
- мостових споруд;
- ангарів;
- огороджувальних конструкцій;
- елементів фасаду;
- опорних конструкцій і перекриттів;
- сходів;
- колодязів для ліфтів.