Вид стандарту
ЩО ТАКЕ СТАНДАРТИ СТОСОВНО ДО КРІПИЛЬНИХ ВИРОБІВ? Стандарти — це нормативні документи, які встановлюють технічні вимоги до конструктивно – геометричних параметрів виробів (група стандартів – конструкція і розміри), а також до характеристикам міцності, підбору матеріалів, технологічним вимогам і методів випробувань кріпильних виробів (група стандартів – технічні умови). Відповідність кріпильних виробів вимогам даних нормативних документів – це гарантія якості. Виробництво кріпильних виробів за вимогами стандартів забезпечує уніфікацію і зручність застосування в складальних процесах. ДСТУ Державний стандарт СРСР, міждержавний стандарт у країнах СНД. ДСТУ (ГОСТ В) Державний Стандарт України (Державний стандарт України) — стандарт, розроблений у відповідності з чинним законодавством України. ДСТУ EN Національний стандарт України, за допомогою якого впроваджено міждержавний стандарт європейського комітету стандартизації. ДСТУ ISO Національний стандарт України, за допомогою якого впроваджено стандарт Міжнародної організації зі стандартизації. ДСТУ ГОСТ Національний стандарт України, за допомогою якого впроваджено міждержавний стандарт ГОСТ. ТУ Технічні умови (ТУ) — це документ, що відображає вимоги, що пред'являються до продукції. ТУ розробляються у випадку, якщо з яких-небудь причин організація випускає свою продукцію за стандартами, відмінним від вимог ГОСТ або в разі, якщо ці стандарти їм не визначені. DIN Державний стандарт Німеччини (нім. Deutsches Institut fur Normung e.V.). ISO Міжнародний стандарт, який розробляється Міжнародною організацією стандартизації (англ. International Organization for Standardization). DIN ISO Німецька редакція, в якій номери стандарту ISO використовуються без змін. EN Європейський стандарт, який розробляється Європейським комітетом стандартизації (фр. Comité Européen de Normalisation, CEN). Стандарти ISO були взяті в якості стандартів EN c мінімальними змінами. DIN EN Німецька редакція стандарту EN без змін. У відповідності з рішенням Європейської ради країни-члени Європейського Союзу беруть стандарти EN без змін і одночасно анулюють відповідні державні стандарти. EN ISO Європейський варіант стандарту ISO без змін. Номери по стандартам EN та ISO ідентичні. DIN EN ISO Німецька редакція стандарту EN ISO без змін.
Інші статті
- Моменти затягування метричних болтів, гвинтів і гайокЗначення крутного моменту для конкретного розміру болта залежить від: Матеріалу та класу міцності болта. Матеріалу деталей, що з'єднуються (сталь, кольоровий метал або пластик). Наявність або відсутність антикорозійного покриття у гвинта. Чи є кріплення сухим, чи в мастилі. Довгі різі.
- Чи можна повторно використовувати болтиПеред повторним використанням болтів завжди треба враховувати рівень безпеки збирання й економічні чинники. Механікам часто бракує ключової інформації — наприклад, про те, чи перевищена робоче навантаження на вузол, чи то він занадто сильне нагрівання. Оскільки втомлені тріщини важко виявити, використання нового болта (гвинта, гайки або шайби) часто рекомендується з міркувань безпеки, а також для того, щоб уникнути юридичних наслідків.